Rekord dla Niepodległej

WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO "KOBIYRZOKI" 8 LISTOPADA 2019R.

Dzieci z Zespołu Regionalnego "Kobiyrzoki" uświetniły swym występem koncert zorganizowany w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości.

KOKARDA

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU"

W dniu 8 listopada 2019r. (piątek) odbyła się uroczysta akademia z okazji

Święta Niepodległości, podczas której został odśpiewany

"Mazurek Dąbrowskiego".

"Szkoła do hymnu" to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej” tj. odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godz. 11:11.

list prezydenta

Z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym Przedszkolu odbyły się uroczyste obchody tego święta pod hasłem „Kocham Cię Polsko”.  Obchody rozpoczęliśmy już w środę 7 listopada konkursem wokalnym  dla dzieci grup 6-letnich. 8 listopada odbył się konkurs wokalno – recytatorski dla grup 3-4 i 5-letnich. Główna uroczystość z okazji tego święta miała miejsce w piątek 9 listopada. Włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej" o godzinie 11.11 cała społeczność naszego Przedszkola (dzieci od 3 do 6 lat wraz z wychowawcami i pracownikami) tj. 167 osób odśpiewała 4-zwrotkowy Hymn Państwowy. Wydarzenie to zostało poprzedzone konkursem wiedzy o Polsce, w którym brały udział 5-6–latki. Dzieci odpowiadały na pytania z zakresu historii, geografii, muzyki. Porządku i poprawności odpowiedzi „pilnowało” Jury w osobie Pani Dyrektor Przedszkola – Pani Katarzyny Kozyry i Pana Dyrektora Gminnego Domu Kultury – Pana Wojciecha Paździora. Nie zabrakło nagród i słodkiej niespodzianki. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów.

Hymn narodowy w wykonaniu Przedszkolaków.