Rekord dla Niepodległej

Z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym Przedszkolu odbyły się uroczyste obchody tego święta pod hasłem „Kocham Cię Polsko”.  Obchody rozpoczęliśmy już w środę 7 listopada konkursem wokalnym  dla dzieci grup 6-letnich. 8 listopada odbył się konkurs wokalno – recytatorski dla grup 3-4 i 5-letnich. Główna uroczystość z okazji tego święta miała miejsce w piątek 9 listopada. Włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej" o godzinie 11.11 cała społeczność naszego Przedszkola (dzieci od 3 do 6 lat wraz z wychowawcami i pracownikami) tj. 167 osób odśpiewała 4-zwrotkowy Hymn Państwowy. Wydarzenie to zostało poprzedzone konkursem wiedzy o Polsce, w którym brały udział 5-6–latki. Dzieci odpowiadały na pytania z zakresu historii, geografii, muzyki. Porządku i poprawności odpowiedzi „pilnowało” Jury w osobie Pani Dyrektor Przedszkola – Pani Katarzyny Kozyry i Pana Dyrektora Gminnego Domu Kultury – Pana Wojciecha Paździora. Nie zabrakło nagród i słodkiej niespodzianki. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów.

Hymn narodowy w wykonaniu Przedszkolaków.