• Odwiedziło nas: 385200 osób
 • Do końca roku: 254 dni
 • Do wakacji: 62 dni
Sobota, 2018-04-21
Imieniny:
Jarosława, Konrada

Ogłoszenia

Jesteś tu: » Strona startowa » Ogłoszenia

 

 


Szanowni Rodzice i mieszkańcy Kobióra!

 

 

 

Kolejny raz zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na przedszkole Waszych dzieci i wnuków. Dzięki otrzymanym środkom możemy zapewnić naszym milusińskim wiele atrakcyjnych form spędzenia czasu oraz wzbogacić naszą bazę dydaktyczną. Z wpłat zakupiliśmy kserokopiarkę (do powielania m.in. kolorowanek, kart pracy czy pomocy dydaktycznych dla Waszych pociech), a w poprzednich latach: urządzenia do ogrodu przedszkolnego, przenośne nagłośnienie oraz stoły i krzesełka do jednej sali, kącik do zabaw tematycznych "Kuchnia". Obecnie planujemy dalszą modernizację ogrodu oraz zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

 

 

 

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „OMNIBUS”

 

 

 

KRS : 0000237488

 

 

 

CEL SZCZEGÓŁOWY 1%  : na Gminne Przedszkole w Kobiórze

 


 

***************************************************************************
Informacja dla rodziców dotycząca wszawicy

 

 

Szanowny Rodzicu! Prosimy sprawdź skórę głowy swojego dziecka!


Wszawica to problem, który może dotknąć każde dziecko. Warto więc zapoznać się z poniższymi informacjami po to, by móc skutecznie z nią walczyć:

 

 1. Wszawica może pojawić się w każdym miejscu, w którym znajdują się duże skupiska ludzkie, np. w środkach transportu komunikacji miejskiej, szkołach, przedszkolach, szpitalach.
 2. Należy uczyć dziecko, by nie pożyczało grzebieni, ręczników itp. Niestety czasem bliski kontakt z osobą zarażoną lub np. użytkowanie z nią tych samych szafek w szatni może spowodować wszawicę u dziecka.
 3. Wesz głowowa żyje na owłosionej części głowy. Najczęściej u nasady włosów składa swoje jajeczka (gnidy), z których po tygodniu wylegają się larwy. Te dojrzewają kolejne siedem dni. Wówczas zaczynają przegryzać skórę głowy, by móc odżywiać się krwią. W zamian wstrzykują ślinę wywołującą silny świąd, a w miejscu ukłucia powstaje mała swędząca grudka.
 4. Gnidy mają około 1 mm średnicy i są szaro-białe. Przyklejają się u nasady włosów, szczególnie często ukrywają się za małżowinami usznymi i na potylicy.
 5. Groźne mogą okazać się powikłania wywołane zdrapywaniem strupków po ugryzieniu. Zakażenie wtórne może przyczynić się do ropnego zapalenia skóry i węzłów chłonnych.


Jak należy się zachować w przypadku zauważenia objawów wszawicy?

 1. Natychmiast zawiadom wychowawcę dziecka. Nie wolno się wstydzić! Tylko wspólne działanie może uchronić przed powtórnym zakażeniem.
 2. Stosuj specjalistyczne środki owadobójcze – szampony, lotiony, preparaty roślinne – na owłosioną skórę głowy.
 3. Wszelkie zabiegi dezynfekcyjne powtórz po 7–10 dniach ze względu na wysoką odporność gnid.
 4. Na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie przeczytamy, że gnidy „można usunąć z głowy, płucząc uprzednio umyte włosy octem o stężeniu 6 proc., który powoduje ich odklejenie”.
 5. Jeżeli zachoruje jeden członek rodziny, leczą się wszyscy domownicy.
 6. Warto zostawić dziecko w domu, wtedy walka z wszami będzie szybsza i skuteczniejsza.

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE - WSZAWICA-DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

 

*******************************************

Istnieje możliwość dofinansowania posiłków z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobiórze. Kwota na osobe w rodzinie - 771 zł netto.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy GOPS w Kobiórze.

 

 

************************************************


Informacja dla rodziców dzieci 6-letnich


 

Od 1 stycznia 2017 roku zniesiona została możliwość pobierania przez samorządy opłat za pobyt 6-letniego dziecka w publicznej placówce wychowania przedszkolnego - wynika to z nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

 

Ma to związek z objęciem od 1 stycznia subwencją oświatową sześciolatków chodzących do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub korzystających z innych form wychowania przedszkolnego.

 

Zniesiona możliwość pobierania opłat za pobyt sześciolatka w przedszkolu oznacza, że rodzice będą wnosić opłaty jedynie za korzystanie przez dziecko z wyżywienia w placówce.

 

 


*******************************************************************

 

W związku przypadkami występowania wszawicy u dzieci w poprzednim roku szkolnym 2015/2016, prosimy rodziców o sprawdzenie głów swoich dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego


W razie wykrycia gnid lub wszy prosimy rodziców o bezwzględne i niezwłoczne zastosowanie środków chemicznych u dziecka i pozostałych domowników (umycie głowy szamponem przeciw wszom i wykonanie pozostałych zaleceń z ulotki środka chemicznego) oraz pozostawienie dziecka w domu.

Należy również wyprać pościel (temperatura minimum 60ºC) i zdezynfekować przybory toaletowe (grzebienie, szczotki).

Odsyłamy do zakładki: Wszawica - działania profilaktyczne

 

*******************************************


 


 

 
Opracowanie: szkolnastrona.pl